Як відомо, призначення НМК дисципліни полягає в тому, щоб повністю забезпечити навчальний процес з певної дисципліни. НМК складається з двох частин: 1) матеріали з планування вивчення дисципліни; 2) матеріали з організації і проведення навчального процесу.
Тому, що початок ХХІ століття характеризується бурхливим зростанням обсягів інформації, що відображається в об’ємі знань, якими мають володіти студенти ВНЗ, а особливо в збільшенні обсягів змісту навчання. В зв’язку з тим, що терміни навчання не збільшуються, а складність програм зростає, впровадження в навчальний процес кредитно-модульної системи навчання, яка відповідає вимогам Болонського процесу зумовило необхідність побудови навчального процесу на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання, їхнє наповнення та використання в ІОС навчального закладу. Як ви важжаєте, ви згодні?
Звичайно згодні!!! Зараз є доволі значна кількість електронних навчальних посібників, електронних навчально-методичних комплексів з різних дисциплін, курсів, які розміщені на сайтах навчальних закладів у мережі Інтернет, локальних мережах...
Ну наприклад: − навчальні та навчально-методичні матеріали до занять: лекційних, семінарських, практичних, що представлені у вигляді конспектів лекцій, електронними посібниками, електронними лекціями, збірниками вправ і задач, збірниками планів семінарських занять, лабораторних робіт; − навчально-довідникові матеріали: словники, довідники, державні законодавчі акти, нормативно-методичні, нормативно-технічні документи, стандарти, інструкції, керівництво до використання програм;
А як же матеріали професійного спрямування – перелік установ, на базі яких здійснюється практика студентів, графік проходження практики, зразок щоденника практиканта, перелік матеріалів до установчої і звітної конференцій, методичні рекомендації до оформлення документів та ін?
Матеріал професійного спрямування відноситься до компонентів ЕНМК. Склад ЕНМК може варіюватися – це залежить від конкретної дисципліни, спеціальності та ін.
Навчально-методичний комплекс – сукупність всіх навчально-методичних документів, в яких дається опис майбутнього навчально-виховного процесу. Інакше кажучи, навчально-методичний комплекс (НМК) – це певна, чітко визначена сукупність навчально-методичних документів, що становлять модель освітнього процесу, яку згодом реалізують на практиці.
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиЯк відомо, призначення НМК дисципліни полягає в тому, щоб повністю забезпечити навчальний процес з певної дисципліни. НМК складається з двох частин:
ВідповістиВидалити1) матеріали з планування вивчення дисципліни;
2) матеріали з організації і проведення навчального процесу.
Усім привіт) дуже цікава тема для обговорення , вам не здається?
ВідповістиВидалитиЧим саме Вас зацікавила данна тема, Наталко?
ВидалитиТому, що початок ХХІ століття характеризується бурхливим зростанням обсягів інформації, що відображається в об’ємі знань, якими мають володіти студенти ВНЗ, а особливо в збільшенні обсягів змісту навчання. В зв’язку з тим, що терміни навчання не збільшуються, а складність програм зростає, впровадження в навчальний процес кредитно-модульної системи навчання, яка відповідає вимогам Болонського процесу зумовило необхідність побудови навчального процесу на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій навчання, їхнє наповнення та використання в ІОС навчального закладу. Як ви важжаєте, ви згодні?
ВидалитиТак але класична музика залишається вічно.
ВидалитиЗвичайно згодні!!! Зараз є доволі значна кількість електронних навчальних посібників, електронних навчально-методичних комплексів з різних дисциплін, курсів, які розміщені на сайтах навчальних закладів у мережі Інтернет, локальних мережах...
ВідповістиВидалитиЯк ви думаєте, в чому особливість та перевага таких комплексів?))
ВидалитиВ мене є пропозиція. Можлоиво в когось є свої думки щодо переваг і недоліків ЕНМК і НМК, то пишіть у коментарі. Нам буде цікаво дізнатись вашу думку.
ВідповістиВидалитиЗ переваг - здійснення інформатизації освіти
ВидалитиОля, це дуже доречно!! давайте детальніше поговоримо.
ВідповістиВидалитиОленко, це один із шляхів модернізації навчально-виховного процесу)))
ВидалитиНатка, шось скажеш?
ВідповістиВидалитиПовністю згодна зі всіма, адже здійснення інформатизації освіти - це один із шляхів модернізації навчально-виховного процесу.
ВидалитиХто знає, які компоненти включає в себе ЕНМК?
ВідповістиВидалитиНу наприклад:
Видалити− навчальні та навчально-методичні матеріали до занять: лекційних, семінарських, практичних, що представлені у вигляді конспектів лекцій, електронними посібниками, електронними лекціями, збірниками вправ і задач, збірниками планів семінарських занять, лабораторних робіт;
− навчально-довідникові матеріали: словники, довідники, державні законодавчі акти, нормативно-методичні, нормативно-технічні документи, стандарти, інструкції, керівництво до використання програм;
А як же матеріали професійного спрямування – перелік установ, на базі яких здійснюється практика студентів, графік проходження практики, зразок щоденника практиканта, перелік матеріалів до установчої і звітної конференцій, методичні рекомендації до оформлення документів та ін?
ВидалитиМатеріал професійного спрямування відноситься до компонентів ЕНМК. Склад ЕНМК може варіюватися – це залежить від конкретної дисципліни, спеціальності та ін.
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиНавіщо взагалі потрібне це ЕНМК?ЯКА ЙОГО МЕТА?!
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиНавчально-методичний комплекс – сукупність всіх навчально-методичних документів, в яких дається опис майбутнього навчально-виховного процесу.
ВідповістиВидалитиІнакше кажучи, навчально-методичний комплекс (НМК) – це певна, чітко визначена сукупність навчально-методичних документів, що становлять модель освітнього процесу, яку згодом реалізують на практиці.